BAŞKAN
13.05.2018.

Mehmet Çınar

1977 yılında Malatya’da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Malatya’da tamamladı. Kırıkkale Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümünü bitirdi. 2004 yılında Fırat Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Yapı Ana Bilim Dalı’nda yüksek lisans yaptı. İnönü Üniversitesinde doktora çalışmalarına devam etmektedir. 2006 yılında Genç MÜSİAD Kurucu Başkanlık görevinde bulundu. 2009 yılında Malatya Belediyesi Meclis üyeliğine seçildi. Malatya Belediyesi Daimi Encümen ve İmar Komisyonu üyeliği yaptı. 2009-2014 Türkiye Belediyeler Birliği Meclis üyeliği yaptı. 2014 Yerel Seçimleri’nde Yeşilyurt Belediyesi Meclis Üyesi seçildi. Yeşilyurt Belediyesinde İmar Komisyon Başkanı olarak görev yapmakta olup aynı zamanda Malatya Büyükşehir Belediyesinde İmar ve Ulaşım Komisyon Başkanlığı görevine devam etmektedir. Evli ve dört çocuk babasıdır. İngilizce bilmektedir.

 

MiİSYONUMUZ;

Çalışan, proje üreten, sinerji oluşturan, kaynaklarını doğru kullanan, sosyal ve kültürel alanlarda donanımlı örnek bir ilçe; sanayi ve tarım merkezi, yaşanılabilir bir kent olmak.

 

VİZYONUMUZ;

Akılcı; süratli ve sürdürülebilir yöntemlerle imar edip, sosyo-ekonomik açıdan büyüterek, kültürü ve gelenekleriyle Yeşilyurt'u geleceğe taşımak. 

 

İLKELERİMİZ

·         Sorumluluk

·         Açıklık

·         Şeffaflık

·         Eşitlik ve Adalet

·         Katılımcılık

·         Çözüm Odaklılık

·         Sürdürülebilirlik